Coupler.io: Twoje rozwiązanie do analizy danych i automatyzacji biznesowej

Opublikowany 8 sierpnia 2023 w Analityka. Tagi: .

Firmy już nie kwestionują ważności analizy danych dla sukcesu swojego biznesu. Dzięki danym marki mogą przewidywać wyniki biznesowe, wykrywać wzorce zakupowe, śledzić zachowanie klientów i poprawić ogólną podejmowanie decyzji. Jednak wiele organizacji wciąż boryka się z wdrażaniem niezbędnych kroków do solidnej analizy danych. Często brakuje im czasu i wiedzy eksperckiej, aby w pełni wykorzystać potencjał danych.

Coupler.io

Jeśli również spotkałeś się z wyzwaniami zbierania i analizy danych, może spodoba Ci się platforma automatyzacji danych, którą dzisiaj omówimy – Coupler.io.

Przegląd

Coupler.io to platforma do pełnowymiarowej analizy danych i automatyzacji. Oferuje ona wiele funkcji do manipulacji danymi biznesowymi. Została zaprojektowana z myślą o intuicyjnej automatyzacji przepływów danych, dzięki czemu użytkownicy mogą zbierać, przekształcać, analizować dane i tworzyć wszechstronne panele lub raporty dostosowane do swoich potrzeb.

Sprawdźmy teraz kluczowe funkcje, jakie oferuje ta platforma.

Funkcje

Integracja danych

Coupler.io pozwala automatycznie zbierać dane z aplikacji w jednym miejscu, aby zobaczyć cały obraz. Platforma oferuje ponad 60 źródeł danych, które są popularnymi rozwiązaniami, takimi jak Airtable, Facebook Ads, Salesforce, QuickBooks, Trello, Shopify, HubSpot i wiele innych. Dodatkowo użytkownicy mogą prosić o integracje danych z źródłami Premium, takimi jak Amazon Ads, Intercom, Google My Business i inne.

Jeśli chodzi o miejsce docelowe danych, można importować dane do jednej z platform – Google Sheets, BigQuery, Microsoft Excel lub Looker Studio. Istnieje także możliwość ustawienia automatycznych odświeżeń, aby śledzić najbardziej istotne dane.

Przekształcanie danych

Istnieje moduł Transform, który pozwala na edycję danych w Coupler.io w czasie rzeczywistym przed ich importem do docelowego miejsca. Możesz zmieniać nazwy i kolejność swoich danych, a także edytować kolumny, sortując dane za pomocą zaawansowanych filtrów. Wreszcie, platforma umożliwia dostosowywanie formuł do szybkich, automatycznych obliczeń – od prostych formuł dodawania/odejmowania do bardziej zaawansowanych formuł, takich jak obliczenia warunkowe.

Analiza danych

Za pomocą Coupler.io firmy mogą wykorzystać analizę danych i uzyskać cenne wnioski. Ponieważ platforma pozwala zbierać i synchronizować dane z wieloma narzędziami, możliwe jest analizowanie danych biznesowych. Wyniki kampanii marketingowych, wyniki zespołu sprzedażowego, księgowość, postęp projektów i wiele innych obszarów można łatwo śledzić i poprawiać, korzystając z aktualnych danych dostarczanych przez Coupler.io. Narzędzie to może zaoszczędzić czas przy przygotowywaniu danych, tworzeniu raportów i dzieleniu się nimi z interesariuszami lub zespołami.

Wizualizacja danych

Aby lepiej zrozumieć cały obraz analizy, użytkownicy mogą wypróbować panele i szablony dostępne w Coupler.io. Możesz szybko i łatwo wizualizować swoje dane za pomocą Coupler.io. Na przykład, jeśli musisz sprawdzić wydajność reklam w Google Ads, dzięki Coupler.io możesz stworzyć niestandardowy panel lub skorzystać z szablonu, aby śledzić konwersje, współczynnik klikalności (CTR), liczby wyświetleń oraz wydatki na reklamy.

Coupler.io - zrzut ekranu

Kto potrzebuje Coupler.io

Coupler.io zostało stworzone, aby obsłużyć firmy różnych rozmiarów i branż. To samo dotyczy ról biznesowych. Platforma jest odpowiednia dla zespołów marketingowych i produktowych, księgowych, analityków danych, właścicieli firm e-commerce i innych ekspertów.

Na przykład marketerzy mogą używać Coupler.io do tworzenia paneli i raportów przedstawiających wyniki kampanii marketingowych. Analitycy danych mogą skorzystać z webhooków oraz różnorodnych opcji automatyzacji danych. To pomoże w synchronizacji, łączeniu i przekształcaniu danych bez konieczności programowania. Menadżerowie produktów mogą łatwo monitorować postęp projektów, kluczowe wskaźniki wydajności (KPI), wydatki i wykrywać trendy.

Zatem Coupler.io może być użyteczne dla każdego biznesu lub osoby, która potrzebuje:

 • eliminować monotoniczne i powtarzalne zadania
 • wykorzystywać raportowanie
 • zbierać i przekształcać zbiory danych
 • śledzić projekty i działania
 • mieć kopię zapasową danych
 • monitorować kluczowe metryki w jednym miejscu

Mocne strony Coupler.io

Porównując Coupler.io z innymi platformami do automatyzacji danych i analizy, posiada ono kilka wyraźnych zalet, które mogą być cenione przez użytkowników.

Wszystko w jednym miejscu

Mocną stroną Coupler.io jest to, że jest platformą typu “wszystko w jednym”. Możliwość pobierania danych z różnych aplikacji i łączenia ich w jedno miejsce oszczędza czas. Platforma oferuje szeroki zakres narzędzi i integracji, dzięki czemu na przykład można łatwo zbierać reklamy z LinkedIn, Instagrama i Facebooka i skonsolidować dane w jednym raporcie, aby porównać je i podzielić się nimi z interesariuszami.

Platforma stale rozszerza swoje integracje, a wersja Coupler.io 2.0 zawiera ponad 280 integracji, dzięki którym można korzystać z analizy danych w jednym miejscu. Oprócz zbierania i przekształcania danych oraz automatyzacji przepływów danych, można również wizualizować dane. Dzięki temu jedna platforma oferuje użytkownikowi funkcjonalność narzędzia ETL, rozwiązania do tworzenia raportów i oprogramowania do wizualizacji danych.

Prostota użytkowania

Coupler.io to rozwiązanie bez konieczności pisania kodu, z intuicyjnym interfejsem użytkownika. Nie trzeba być inżynierem danych, aby skonfigurować łączniki danych i tworzyć panele w Looker Studio. Można skonfigurować łączniki w kilku krokach za pomocą przewodnika, co zajmuje kilka minut.

Oczywiście, nauka obsługi platformy wymaga pewnego czasu, a niektórzy mogą stwierdzić, że zajmuje to dłużej niż się spodziewali. Jednak w trakcie nauki można skorzystać z pomocy ekspertów i indywidualnego wsparcia od zespołu Coupler.io.

Cennik

Możesz wypróbować platformę za darmo przez 14 dni, a następnie wybrać najbardziej odpowiedni plan dla swoich potrzeb. Coupler.io to doskonałe rozwiązanie pod względem ceny. Oferuje cztery plany abonamentowe o stałej cenie, podczas gdy inne narzędzia zazwyczaj są trudniejsze do zrozumienia, ile kosztują analizy danych. Stawki zależą głównie od ilości danych, które musisz zbierać i analizować w określonym okresie. Przy rocznym planie płatności, ceny planów Coupler.io wynoszą:

 • Lite 19 USD za miesiąc
 • Starter 49 USD za miesiąc
 • Squad 99 USD za miesiąc
 • Business 249 USD za miesiąc

Roczna fakturacja pozwala zaoszczędzić użytkownikom do 25%. Im wyższa cena, tym więcej funkcji otrzymasz: więcej użytkowników, więcej uruchomień danych i szybsze odświeżania, oraz kompatybilność z większą liczbą integracji.

Indywidualne integracje i konsultacje danych

Kolejną zaletą jest możliwość dostosowania rozwiązań wraz z zespołem Coupler.io. Na przykład, jeśli potrzebujesz połączyć dane z aplikacji, która nie jest zintegrowana z Coupler.io, zespół może pomóc Ci połączyć Twoje źródło danych i scalenie danych w jedno miejsce. Możesz również otrzymać spersonalizowane automatyzacje i powiadomienia zgodnie z Twoimi potrzebami.

Czy miałeś trudności z tworzeniem paneli lub wyborem odpowiedniego zestawu metryk do analizy? Zespół konsultantów danych może pomóc Ci dostosować rozwiązanie do Twoich potrzeb analizy danych. Możesz poprosić o usługi ekspertów w zakresie konsultacji danych w celu opracowania niestandardowych paneli, lepszej analizy danych i trafienia na właściwy trop w automatyzacji danych. Bez względu na Twój plan, możesz również poprosić o dodatkowe usługi konsultacyjne, które zaczynają się od 120 USD za godzinę.

Wady Coupler.io

Na podstawie dostępnych w sieci recenzji użytkowników, istnieją dwie wady Coupler.io. Po pierwsze, niektórzy użytkownicy przyznają, że Coupler.io ma ograniczoną liczbę źródeł i miejsc docelowych danych. Jednak, jak wspomniano wcześniej, produkt stale się rozwija, więc liczba integracji stale wzrasta. Ponadto, dostępna jest opcja budowania niestandardowej integracji.

Inną rzeczą, którą zauważyli niektórzy użytkownicy, jest to, że platforma ma dłuższą krzywą nauki niż się spodziewali. Mimo że jest to rozwiązanie bez kodu, użytkownicy potrzebują trochę czasu, aby nauczyć się konfigurować łączniki i korzystać z pełnych możliwości Coupler.io. Na to wyzwanie zespół Coupler.io odpowiada poprzez połączenia wprowadzające oraz 24/7 wsparcie klienta od prawdziwych ludzi, którzy zawsze są gotowi pomóc użytkownikowi.

Słowa końcowe

Coupler.io oferuje solidne rozwiązania dla firm z dowolnej branży, o dowolnym rozmiarze i dowolnym doświadczeniu w analizie danych. Nie potrzebujesz wewnętrznego zespołu analizy danych, ponieważ ta platforma oferuje przyjazny interfejs, intuicyjną krzywą nauki i przyjazne wsparcie.
To solidny wybór dla organizacji, które potrzebują dogłębnej i porównawczej analizy danych z różnych źródeł.

Możesz zbierać i scalać dane w jednym miejscu, aby przejrzeć działania i wyniki oraz podejmować decyzje biznesowe oparte na danych. Podjęcie kluczowych decyzji jest łatwiejsze, gdy masz platformę do automatyzacji i analizy danych, taką jak Coupler.io, na swoim boku.


O Autorze

Dmytro Zaichenko

Dmytro Zaichenko to Specjalista ds. Marketingu w firmie Railsware, studio produktów. Posiada ponad 3 lata doświadczenia w marketingu internetowym, zwłaszcza w dziedzinie oprogramowania jako usługi. Poza eksperymentowaniem z taktykami marketingowymi, jest ogromnym fanem NBA.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron