11 najlepszych wtyczek SEO dla WordPressa

Opublikowany 11 stycznia 2021 w SEO/SEM. Tagi: , .

Wtyczki do WordPressa służące do SEO pozwalają na automatyczne dodawanie meta-tagów, przyspieszenie ładowania strony, usuwanie błędów przekierowania i optymalizację obrazów. Zazwyczaj podczas tworzenia strony internetowej należy dodać wielofunkcyjną wtyczkę SEO, ponieważ jej rozszerzenia pomagają w rozwiązywaniu skomplikowanych zadań związanych z projektem.

wtyczki SEO

Są też inne wtyczki SEO wykorzystywane do rozszerzania funkcjonalności Twojej strony internetowej. Jeśli więc planujesz zbudować dobrze zabezpieczoną stronę internetową z silnym mechanizmem tworzenia kopii zapasowych, zwróć się do LITSLINK, aby dowiedzieć się więcej o indywidualnych usługach tworzenia stron internetowych dostosowanych do Twoich potrzeb i wymagań.

W tym przewodniku wybraliśmy 11 najlepszych wtyczek WordPressa w 2020 roku skierowanych do właścicieli i programistów stron internetowych.

Zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, jak możesz stworzyć zupełnie nowatorską stronę internetową, która zachwyca odwiedzających.

1. Yoast SEO

Yoast SEO

Ten plugin jest najbardziej rozpowszechniony i popularny spośród wtyczek SEO dla WordPressa. Yoast SEO posiada unikalny system, który wyraźnie pokazuje, jak Twoje treści będą współdziałały z wyszukiwarkami. Co więcej, ocenia również czytelność Twojego tekstu, wskazując Twoje słabe i mocne strony.

Spójrz na kluczowe funkcje Yoast SEO:

 • System analizuje strony WordPressa i znajduje luki SEO w tekstach strony.
 • Aktualizuje wyniki strony i dokonuje natychmiastowej analizy, która odpowiada najnowszym zmianom SEO.
 • Tworzy mapy XMLe.
 • Wdraża nawigację okruszkową (breadcrumbs) do kompatybilnych tematów WordPressa.

2. All In One SEO Pack

All-in-one SEO Pack

All In One SEO Paсk to najpopularniejsza wtyczka optymalizująca pracę wyszukiwarek WordPressa. To rozszerzenie jest całkiem wygodne rozwiązanie dla początkujących, pozwalające na optymalizację własnej strony internetowej w WordPressie bez skomplikowanych konfiguracji. Mówiąc inaczej, już podstawowe instalacje All In One SEO Pack wystarczą do stworzenia najwyższej klasy strony internetowej. Ponadto, ta wtyczka automatycznie optymalizuje tytuły blogów, meta-dane i inne niezbędne parametry dla doskonałej promocji w wyszukiwarkach.

3. Schema – All in One Schema Rich Snippets

Schema

Mikroukład schematu to pewny sposób na tworzenie atrakcyjnych fragmentów. Gdy tylko Twoja strona będzie miała znacznik, Twój fragment będzie miał gwiazdki ocen, oznaczenie autora, datę publikacji, itp. Wszystkie te cechy mogą znacząco poprawić CTR w wynikach SERP Poza tym, poprzez dodanie znacznika w Google Search Console i wstawienie kodu w postaci znacznika JSON-LD poprzez Tag Manager, korzystanie z usług innych firm będzie realizowane ręcznie. Tak więc, wtyczka do WordPressa All in One Schema Rich Snippets WordPress plugin pozwala na zaprojektowanie prostych, a jednocześnie wciągających układów, które będą dobrze służyły Twojej witrynie.

4. SEOPress

SEO Press

SEOPress to rozbudowana wtyczka do optymalizacji SEO Twojej strony internetowej w WordPressie, zwiększenia ruchu, poprawy udostępniania mediów społecznościowych, tworzenia własnych map html i XML, tworzenia zoptymalizowanej nawigacji okruszkowej, dodawania schematów Google / strukturalnych typów danych, przekierowania 301 i wiele innych. Możesz korzystać z wszystkich funkcji SEOPressa dla:

 • wyszukiwania słów kluczowych dla Twoich treści za pomocą narzędzia Sugestie Google
 • dostosowania treści za pomocą narzędzia do analizy zawartości
 • analizy przebiegu zdarzeń i ruchu dzięki wbudowanemu paskowi narzędzi
 • tworzenia i zarządzania przekierowaniami 301, 302 lub 307 w jednym miejscu
 • sprawdzania prędkości i optymalizacji stron internetowych za pomocą Google Page Speed
 • wdrożenia danych strukturalnych Google: produkt, artykuł, wydarzenie, lokalny biznes, przepis, recenzja, kurs, wideo i innych.

5. SEO Framework

The SEO Framework

SEO Framework to darmowa, niezawodna i wyjątkowo zoptymalizowana wtyczka SEO dla WordPressa. Dzięki wbudowanej sztucznej inteligencji, rozwiązanie to może automatycznie optymalizować strony i posty dla wyszukiwarek, a także umożliwia użytkownikom ręczną konfigurację setek dostępnych parametrów SEO. Właściwości, które sprawiają, że SEO Framework jest świetnym wyborem:

 • Nawigacja okruszkowa Google
 • Mapa XML
 • Kanoniczne zasady dotyczące adresów URL
 • Zarządzanie metadanymi
 • Metadane społecznościowe – otwarty wykres Facebook i karty Twittera
 • Zalecenia oznaczone kolorami – postępuj zgodnie z precyzyjnymi instrukcjami opracowanymi przez SEO Framework, aby zoptymalizować swoją stronę internetową.

6. Rank Math

RankMath

Z Rank Math możesz zarządzać na stronie SEO swoich postów, stron, produktów lub innych taksonomii i kontrolować meta tagi noindex / nofollow /noarchive wszystkich taksonomii. Wyjątkowość tej wtyczki SEO wynika z możliwości optymalizacji do 5 słów kluczowych, które wydają się ważne dla każdego postu. Rank Math obsługuje ponad 14 typów bogatych fragmentów, co pozwala na bardzo szybką optymalizację treści.

Pozycja Twojej strony często się zmienia, więc musisz nad nią stale pracować, aby utrzymać ją zawsze na wysokim poziomie. Wtyczka ta informuje Cię o aktualnym rankingu słów kluczowych na Twoich stronach, abyś mógł podjąć odpowiednie działania w celu jego poprawy lub utrzymania. Rank Math przeprowadza audyt SEO Twojej strony internetowej, dzięki czemu możesz lepiej poznać jej pozycjonowanie.

Rank Math prawidłowo integruje panel wyszukiwania Google, dzięki czemu możesz zaoszczędzić potrzebny Ci czas. Rank Math integruje narzędzie LSI, które wyświetla kilka opcji słów kluczowych w celu zwiększenia ruchu na Twojej stronie. SEO dla lokalnych firm, zoptymalizowana pod kątem SEO nawigacja okruszkowa strony, monitorowanie błędów 404, propozycje linków wewnętrznych.

7. W3 Total Cache

W3 Total Cache

Wszyscy wiemy, że niska prędkość strony ma negatywny wpływ na Twój ruch, a co za tym idzie, sprzedaż. Aby sobie z tym poradzić, musisz użyć wtyczki cache takiej jak W3 Total Cache. W skrócie, wtyczka ta zapisuje wersję witryny na komputerze odwiedzającego, co sprawia, że ładowanie na powtarzające się wizyty na stronie jest znacznie szybsze. Jest to wtyczka wydajna pod względem zużycia zasobów, która zwiększa szybkość pobierania.

8. Redirection

Redirection

Redirection to jeden z najpopularniejszych menedżerów przekierowań dla WordPressa. Dzięki niemu możesz z łatwością zarządzać przekierowaniami 301, śledzić błędy 404 i często usuwać ewentualne braki, które mogą się pojawić na Twojej stronie. To może pomóc zmniejszyć liczbę błędów i poprawić ranking Twojej strony. Jak sama nazwa wskazuje, to rozszerzenie WordPressa jest przeznaczone do śledzenia dostępności 301 i 404 stron, a także do zarządzania innymi ustawieniami przekierowań. Ogólnie rzecz biorąc, Redirection jest dobrym wyborem dla specjalistów SEO, ponieważ pomaga im rozwiązać każde trudne zadania w krótkim czasie. Dzięki pracy wyłącznie wewnątrz WordPressa, nie musisz uciekać się do pomocy .htaccess. Wtyczka przekierowuje wszystkie adresy URL z wyjątkiem stron i linków, które są usuwane lub nie działają. Poza tym, rejestruje błędy 404. Jeśli adres URL zostanie zmieniony, automatycznie zostanie dodane przekierowanie 301.

9. Squirrly

Squirrly

Squirrly to wtyczka do wszystkich celów SEO Twojej strony. Wyjątkowość tego dodatku wynika z tego, że świetnie sprawdza się w przypadku osób, które nie znają się na SEO. Jeśli masz ochotę, możesz skorzystać z darmowych sesji SEO, aby zapoznać się z zasadami pozycjonowania. Ten plugin WordPress SEO oferuje funkcje pomocnicze, które pozwolą Ci znaleźć miejsca w wyszukiwarkach, gdzie możesz przechowywać swoje strony z dala od konkurencji. Informuje on o zmianach w świecie SEO, dzięki czemu możesz wykorzystać je również do poprawy ruchu na swojej stronie.

Squirrly posiada zaawansowane algorytmy, które pomogą Ci znaleźć zaawansowane słowa kluczowe. Asystent SEO dostarcza Ci wskazówek dotyczących pozycjonowania w czasie rzeczywistym, które pomagają w pisaniu wysokiej jakości treści w krótszym czasie. Pozwala również dowiedzieć się, na jakim etapie jest twoja optymalizacja. Dzięki Squirrly SEO nie musisz się martwić o powielanie treści, ponieważ pomaga to w wykrywaniu i unikaniu ich występowania.

Broken Link Checker

Wtyczka Broken Link Checker ma na celu wykrycie linków, które mogą prowadzić do błędu 404. Jest to istotna funkcja dla wydajności Twojej strony, ponieważ wyszukiwarki internetowe nakładają sankcje z tytułu dużej liczby brakujących lub uszkodzonych linków. Po zainstalowaniu, wtyczka Broken Link Checker wyszuka je, dostarczając Ci precyzyjny raport w panelu sterowania. Następnie, możesz albo edytować linki, albo ukryć powiadomienie. W przypadku większych witryn, sprawdzenie może zająć trochę czasu, ale postęp jest widoczny w panelu kontrolnym.

11. TinyPNG – Compress JPEG & PNG images

TinyPNG

Zakładając, że masz więcej niż 5 zdjęć w jednym artykule, myślisz, że twoja strona szybko się załaduje? Szybkość wczytywania strony jest ważnym czynnikiem w rankingu. Zdjęcia spowalniają Twoją stronę. Wtyczka Compress JPEG & PNG images jest dostosowana do warunków podstawowych, z możliwością łatwego dostosowania. Wtyczkę TinyPNG możesz szybko skonfigurować i skompresować swoje obrazy. Compress JPEG & PNG images automatycznie kompresuje i zmienia rozmiar obrazów po załadowaniu. Posiada również opcję optymalizacji wcześniej załadowanych obrazów. Dodatkowo, wraz z brakiem ograniczeń wielkości plików, stanowi całkiem atrakcyjną wtyczkę.

Dzięki temu wtyczki SEO są skutecznymi narzędziami pozwalającymi uniknąć błędów w promowaniu i optymalizowaniu Twojej strony WordPress przy minimalnym wysiłku. Wszystkie wyżej wymienione wtyczki są dostępne w bezpłatnych wersjach, dzięki czemu można je wypróbować za darmo. Jednak podczas instalacji wtyczek należy zwrócić uwagę na te już zainstalowane, aby upewnić się, że Twoja strona internetowa będzie działać bez zarzutu.


O Autorze

Julia Zhuravleva

Julia Zhuravleva jest doświadczoną autorką treści, pasjonującą się innowacyjnością i wszystkim, co związane z technologią. Jest również ekspertem w dziedzinie SEO i wie, jak zwiększyć swoją cyfrową obecność za pomocą sprytnych wskazówek i trików.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron