10 najlepszych narzędzi do przesyłania dużych plików

Opublikowany 4 czerwca 2019 w Komunikacja. Tagi: , , .

W dzisiejszych czasach, przy tak dużej prędkości internetu można by pomyśleć, że bardzo łatwo jest przesyłać zarówno małe, jak i duże pliki drogą mailową. Rzeczywistość jednakże wygląda nieco inaczej, a próba przesłania bardzo dużego pliku mailem, ma spore szanse zakończyć się niepowodzeniem. Właśnie dlatego narzędzia do przesyłania dużych plików są nam tak potrzebne. Część z nich jest płatna, ale na rynku znajdziemy też całą masę darmowych rozwiązań, dzięki którym bez problemu przeniesiemy nawet bardzo duże pliki w wybrane miejsce, nie napotykając kłopotów, takich jak przekierowane z powrotem maile, czy czas zmarnowany na połączenia FTP. Aby uczynić całą procedurę jeszcze sprawniejszą, część z tych narzędzi posiada także aplikacje na iPhone i Androida, aby wszystko mogło odbyć się łatwo i bez problemów.

Wysyłanie dużych plików

Transfer dużych plików jest najczęściej potrzebny firmom zajmującym się grafiką, animacją i designem, ponieważ to one stale potrzebują wymieniać się między sobą dużymi danymi. Narzędzia online pomagające w wysyłce dużych plików, są tworzone z myślą właśnie o nich. Spośród wielu opcji dostępnych online, część z nich jest płatna, a z niektórych można korzystać za darmo, aby wymieniać się pokaźnymi plikami. Lista dziesięciu najlepszych narzędzi tego typu, używanych na całym świecie jest umieszczona poniżej.

Zjedź niżej, aby dowiedzieć się więcej o tych narzędziach:

1. WeTransfer

WeTransfer

WeTransfer jest jednym z popularniejszych narzędzi do przesyłania dużych plików pomiędzy kontami. Jedną z największych zalet tego narzędzia jest to, że można go w dużej mierze używać za darmo, dzięki czemu dostępne jest dla kogokolwiek i gdziekolwiek. WeTransfer wymaga wpisania adresu e-mail zarówno osoby wysyłającej, jak i odbiorcy, a jedyne co musisz zrobić, aby załączyć plik, to kliknąć przycisk transferu, a pliki zostają udostępnione Twoim znajomym lub klientom.

WeTransfer zostało założone w 2009 roku, by pomagać osobom prywatnym, jak i firmom w przesyłaniu między sobą dużych plików w szybki i łatwy sposób, aby usprawnić przepływ pracy i tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze. Jedną z korzyści płynących z posługiwania się WeTransfer, jest atrakcyjny, przyciągający uwagę interfejs, a jego największą zaletą jest łatwość, z jaką można udostępniać swoje pliki w WeTransfer, a także limit do 10 GB filmów i zdjęć. Większość użytkowników decyduje się korzystać z WeTranswer, ponieważ jest on równie szybką alternatywą dla DropBox’a i Google Drive.

2. MediaFire

MediaFire

Podobnie jak WeTransfer, MediaFire jest kolejnym narzędziem, pomagającym usprawnić pracę użytkowników, dzięki łatwemu przesyłaniu plików, filmów, plików audio lub dokumentów. Sprawny transfer plików sprawia także, że ich przechowywanie staje się prostsze i wygodniejsze. MediaFire umożliwia swoim klientom przesyłanie plików za pośrednictwem dowolnego medium, takiego jak e-mail, link lub media społecznościowe. Narzędzie to, dzięki reklamom, umożliwia także nielimitowaną ilość pobrań, bez czekania. MediaFire udostępnia swoim użytkownikom pamięć przechowywania liczącą nawet do 10 GB za darmo, a za opłatą jest to nawet 50 GB pamięci. To narzędzie online pozwala na dostęp do plików z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie.

3. SendSpace

SendSpace

SendSpace to popularne narzędzie do transferu plików z urządzeń z Androidem, na inne urządzenia. Narzędzie to pomaga w pobieraniu bardzo dużych plików i przesyłania ich w zaledwie kilka minut. Korzystanie z SendSpace jest zupełnie darmowe i nie wymaga rejestracji konta. Darmowi użytkownicy mogą przesyłać pliki ważące maksymalnie 300 MB każdy, a w przypadku wersji płatnej są to maksymalnie 4 GB. Pliki przesłane poprzez Sendspace mogą być z łatwością pobierane przez każdego użytkownika za pomocą przeglądarki lub innego, dowolnego urządzenia.

Narzędzie online SendSpace umożliwia użytkownikom bardzo szybkie udostępnianie zdjęć i filmów wielu osobom i w dowolnym czasie. Użytkownicy, którzy wybierają udogodnienia płynące z SendSpace to ludzie, którym zależy na oszczędności czasu i wysiłku w trakcie wysyłania plików o dużych rozmiarach. Takie pliki mogą być udostępniane pomiędzy urządzeniami z Androidem, komputerami i innymi tego typu urządzeniami.

4. Firefox Send

Firefox Send

Narzędzie online Firefox Send jest rozchwytywane ze względu na łatwość udostępniania prywatnych plików pomiędzy danymi użytkownikami. Firefox Send pozwala na udostępnianie wysoce szyfrowanych plików, a link automatycznie wygasa po otwarciu. To duży krok w stronę prywatności udostępniania plików, ponieważ pozostają one poufne i automatycznie znikają z sieci.

Jeśli konkretna osoba życzy sobie wysyłać duże pliki za darmo, ma do dyspozycji maksymalnie 1 GB pamięci, a jeśli chciałaby wysłać większy plik, powinna się zarejestrować, co pozwoli jej na przesyłanie do 2,5 GB.

5. Ge.tt

Ge.tt

Omówimy teraz Ge.tt, usługę transferu plików w czasie rzeczywistym. Jest to usługa natychmiastowej publikacji i udostępniania danych, umożliwiająca użytkownikom udostępnianie plików bez konieczności posiadania żadnego specjalnego oprogramowania ani wtyczek. Często wykorzystywana jest do przesyłania wszelkiego rodzaju plików, takich jak filmy, teksty, dokumenty, pliki audio lub zdjęcia. To oprogramowanie konwertuje dowolny plik na materiał sieciowy i udostępnia go w czasie rzeczywistym. To właśnie funkcja czasu rzeczywistego jest główną zaletą Ge.tt, ponieważ umożliwia przesłanie pliku do znajomych lub rodziny natychmiast po jego utworzeniu. Ten, kto postanowi się zarejestrować, będzie mógł przeglądać historię udostępnionych przez siebie materiałów, a także wykorzystywać je ponownie.

Z pomocą Ge.tt, użytkownicy mają możliwość sprawdzić, jak wiele osób wyświetliło/pobrało pliki przez nich udostępnione. Ge.tt jest w całości osadzone w sieci i działa bezpośrednio w przeglądarce, dlatego udostępnianie plików nie wymaga dodatkowych wtyczek.

6. Uploadfiles.io

Uploadfiles.io

Kolejnym łatwym sposobem na udostępnianie plików będzie wykorzystanie narzędzia online o nazwie Uploadfiles.io. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jedna z najprostszych metod udostępniania plików innej osobie. W sytuacji, kiedy potrzebujesz przesłać klientowi bardzo duży plik, albo chciałbyś automatycznie zsynchronizować swój komputer z zaszyfrowaną chmurą Uploadfiles, możesz tego z łatwością dokonać, za pomocą tego oprogramowania.

Dzięki Uploadfiles użytkownicy mogą udostępniać pliki każdego rodzaju. Użytkownicy korzystający z darmowej wersji oprogramowania mają do dyspozycji limit 5 GB, ale za to Ci którzy pokusili się na płatną wersję, mogą korzystać z aż 100 GB pamięci. To jedna z najbardziej kuszących zalet Uploadfiles. To narzędzie online posiada wiele centrów danych na całym świecie, co znacznie wpływa na szybkość całego procesu udostępniania i pobierania. Uploadfiles oferuje także 1 TB bezpiecznej, pamięci stałej, oraz wiele dodatkowych funkcji, które sprawią, że udostępnianie nawet bardzo dużych plików będzie niezwykle satysfakcjonujące.

7. Send Anywhere

Send Anywhere

Kolejnym popularnym narzędziem do transferu plików, do użytku osobistego, jak również i profesjonalnego, jest Send-anywhere.com. Ta aplikacja do przesyłania danych charakteryzuje się bardzo prostym sposobem obsługi, a także niezwykle szybkim transferem danych pomiędzy użytkownikami, oszczędzając tym samym wiele czasu i wysiłku. Narzędzie online Send-anywhere najlepiej sprawdzi się w przypadku profesjonalistów, a także firm chcących rozsyłać pliki w obrębie całego świata.

Ta aplikacja do udostępniania plików działa na zasadzie 6-cyfrowego kodu w czasie rzeczywistym. Send-anywhere rozpocznie wysyłkę plików, kiedy na urządzeniu docelowym zostanie wpisany 6-cyfrowy klucz. Nie martw się, jeśli z jakiegoś powodu wysyłka w czasie rzeczywistym nie jest możliwa. Transfer może dojść do skutku za pomocą linku, który umożliwi pobranie dowolnych, udostępnionych plików. Taki link pozostanie aktywny jedynie przez określony czas, a po upływie terminu ważności link zostanie automatycznie usunięty.

8. DropSend

DropSend

Kolejnym popularnym narzędziem do dzielenia plików jest DropSend, które pozwala na wysyłkę naprawdę dużych plików. Takie pliki są chronione poprzez wysoce zaawansowaną technologię szyfrującą 256AES i mogą być wysyłane z dowolnego miejsca – z Twojego komputera PC, Mac’a, lub urządzenia mobilnego. Klienci korzystający z DropSend mają tę przewagę, że mogą wysyłać pliki, ważące nawet do 8 GB bez potrzeby instalacji żadnego oprogramowania. Jest to najlepsza aplikacja do przesyłania plików JPG, PF i MP3. Narzędzie do udostępniania danych DropSend jest dostępne z zabezpieczeniem 256-bit AES, a ponadto jest szybkie i niezwykle łatwe w obsłudze.

DropSend może również być używane, jako kopia zapasowa online wszystkich Twoich plików i miejsce do przechowywania ważnych danych. Z pomocą tego narzędzia zawsze masz możliwość dostępu do swoich danych, nie ważne, w jakim miejscu na świecie się znajdujesz. DropSend służy także, do udostępniania plików znajomym i wzajemnie. Pomaga też utworzyć kopię zapasową Twojej strony internetowej lub jakiejkolwiek innej pracy, najważniejszych danych i wielu innych.

9. NoFile.io

NoFile.io

Kolejną aplikacją do udostępniania plików, chętnie używaną zarówno do celów osobistych, jak i profesjonalnych jest NoFile.io. NoFile działa na podstawowym założeniu wzoru wymiany plików, z wieloma dodatkowymi funkcjami, które czynią ją jedną z najbardziej pożądanych aplikacji do udostępniania plików. Korzyści stojących za NoFile jest wiele, chociażby to, że użytkownicy mogą obejrzeć każdy plik, zanim zdecydują się go pobrać. Ta funkcja pomaga sprawdzić, które dokładnie zdjęcie lub film chciałbyś zachować/usunąć. Korzystając z NoFile, użytkownicy otrzymują również dodatkowe zabezpieczenie, ponieważ wszystkie pliki są szyfrowane. W przypadku, kiedy użytkownik nie życzy sobie pobierać pliku, ale i tak chciałby go gdzieś zapisać, NoFile pobierze plik bezpośrednio do Dropboxa.

10. Smash

Smash

No i nareszcie, poświęćmy chwilę na przyjrzenie się platformie do udostępniania plików o nazwie Smash. Jest to nowość w branży udostępniania plików, a już osiągnęła liczbę ponad 1 miliona użytkowników spośród 190 krajów. Smash posiada zarówno plany darmowe, jak i płatne. Jeśli zdecydujesz się na wersję darmową, będziesz mógł wysyłać pliki dowolnej wielkości, ale będą one dostępne jedynie przez 14 dni. Kolejną zaletą używania Smash.com jest to, że osoby, do których Twoje pliki są adresowane, mają dostęp do podglądu, zanim zdecydują się na pobranie odpowiedniego pliku. Smash oferuje swoim użytkownikom także opcję z mniejszą ilością reklam, bardziej skupiającą się na kreatywności. Wersja premium umożliwia użytkownikom zmianę ustawień transferu wedle swojego uznania, dodając całemu doświadczeniu aspekt osobisty.

Podsumowanie

Przy liczbie firm na całym świecie rozwijających się z błyskawicznym tempie, udostępnianie i wymiana plików oraz informacji stało się codziennością. Właśnie dlatego wzrasta popyt na szybkie aplikacje do udostępniania plików, takie jak te wymienione powyżej. Odpowiadają one za sprawne przesyłanie plików w celach prywatnych i biznesowych, co czyni naszą pracę łatwiejszą i bardziej płynną. Z pomocą danych zawartych w artykule użytkownicy mogą sami zadecydować które, spośród aplikacji do transferu danych najlepiej odpowiadają ich potrzebom, aby mogli wysyłać i odbierać pliki w dużych rozmiarach.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron