Readme: Świetny sposób na dokumentację programistyczną

Opublikowany 25 stycznia 2022 w Web Development. Tagi: , .

Technologia kompletnie odmieniła sposób funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw. Większość z nich stopniowo zaczęła odchodzić od tradycyjnych sposobów tworzenia własnych usług na rzecz nowszego i płynniejszego podejścia, jakim jest wdrażanie interfejsów API. Interfejsy API mogą potencjalnie zwiększyć przychody firmy, jednocześnie rozszerzając ich zasięg konsumencki. Właśnie z tego powodu konieczne jest posiadanie narzędzia, które pomaga budować wysokiej jakości dokumentację API.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz rozpocząć tworzenie dokumentacji dla interfejsów API, przedstawiamy Ci bardzo precyzyjnego i niezawodnego specjalistę od interfejsów API – Readme.

Review

Readme to narzędzie, które pomaga tworzyć dokumentację dla budowanych przez Ciebie interfejsów API. Każda strona z dokumentacją, którą zgłosisz na platformie, jest rejestrowana jako projekt, który obejmuje interaktywne przewodniki API, dedykowany dziennik zmian i wiele innych. Co więcej, zawiera również narzędzia, które pozwalają śledzić, jak Twoi klienci korzystają z interfejsów API z dostosowaną obsługą.

W tym poście przyjrzyjmy się bliżej temu narzędziu i lepiej zrozumiemy jego działanie.

Readme: Wskazówki dotyczące API w najlepszym wydaniu

Readme to wydajne narzędzie, które pozwala zautomatyzować cały proces tworzenia dokumentacji. Działa ono jako centrum kodów i API, jednocześnie pozwalając Ci na dostosowanie CSS do Twoich potrzeb. Program pełni rolę punktu centralnego dokumentacji, dzięki czemu użytkownicy mogą wybrać te interfejsy API, które są dla nich istotne.

Jedną z najbardziej praktycznych funkcji Readme jest forum, na którym użytkownicy mogą wpisywać swoje zapytania. Mogą też podrzucać pewne sugestie lub poprawki, które ich zdaniem warto wprowadzić, dzięki czemu oprogramowanie staje się kolekcją interfejsów API, z którymi można współpracować.

Readme może pochwalić się licznymi funkcjami, które zapewniają bezproblemowy przepływ informacji. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 • Oprogramowanie pozwala użytkownikom na tworzenie własnych wywołań API, które mogą być dalej wykorzystywane do generowania i uruchamiania rzeczywistych kodów.
 • Narzędzie jest bardzo łatwe w obsłudze i może być wykorzystywane przez wielu użytkowników, dzięki wszechstronnym uprawnieniom, które zapewniają bezproblemowy przepływ pracy.
 • Edytor Readme gwarantuje, że dokumentacja jest aktualna, ponieważ pozwala na łączenie sugerowanych edycji w ciągu kilku chwil i z łatwością radzi sobie także z plikami typu swagger.
 • Narzędzie umożliwia analizowanie sposobu wykorzystania punktów końcowych API, co pozwala na podejmowanie lepszych i bardziej trafnych decyzji.
 • Readme pozwala także na wyróżnienie wiodących użytkowników API podczas generowania wykresów użytkowania, które pomagają znaleźć potencjalnych klientów z puli użytkowników.
 • Readme umożliwia także interakcję z użytkownikami i ich dalsze monitorowanie, co pozwala na poznanie ich preferencji i nawiązanie zdrowych relacji.

Readme jest zaawansowanym narzędziem, które zapewnia zespołom zasoby niezbędne do swobodnego tworzenia i zarządzania interaktywnymi i estetycznymi dokumentacjami. Ułatwia im monitorowanie interfejsów API i nawiązywanie bardziej intymnych relacji z klientami.

Readme - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

Oto kilka kroków, które pozwolą Ci na szybkie uruchomienie Readme:

 1. Do utworzenia konta w Readme wymagane są dane uwierzytelniające Google. Po ich podaniu zostaniesz poproszony o podanie nazwy projektu oraz nazwy domeny umożliwiającej jego rozpoznanie.
 2. Po zalogowaniu się zostaniesz przeniesiony do pulpitu nawigacyjnego, gdzie znajdziesz różne opcje pomocne przy tworzeniu dokumentacji nowego projektu. Na samym dole znajduje się opcja wyszukiwania, która umożliwia szybkie wyszukanie funkcji, której nie można znaleźć w pulpicie nawigacyjnym.
 3. Po prawej stronie, na pasku możesz spojrzeć na opcję “metryka”, która jest zbiorem wszystkich wykresów, wywołań API, punktów końcowych, nowych użytkowników oraz jakości Twojej strony.
 4. W zakładce projekt, w dedykowanych opcjach takich jak konfiguracja, wygląd, sugerowane edycje i wersje znajdziesz szybkie akcje, które pomogą Ci usprawnić pracę.
 5. W zakładce dokumentacja masz możliwość stworzenia interaktywnej i efektownej strony docelowej, która jest pierwszą witryną, na którą trafią Twoi użytkownicy. Dalsze opcje, takie jak tworzenie określonego dziennika zmian i korzystanie z przewodnika, aby poprawić swoje API to całkiem nowatorskie rozwiązania.

Podsumowując, Readme to bardzo wydajne oprogramowanie, które nie tylko pozwala Ci na bieżąco kontrolować realizowane projekty, ale także pozwala Twoim współpracownikom przyjrzeć się postępom, a jednocześnie dodawać komentarze poprawiające ich jakość. Naszym zdaniem Readme to bardzo sprawne narzędzie, które w pojedynkę przejmuje proces tworzenia unikalnego i interaktywnego interfejsu programistycznego.

Readme - zrzut ekranu 2

Ocena Readme

Mimo że narzędzie to wyróżnia się na tle konkurencji dzięki wielu dostępnym funkcjom, posiada też pewne plusy i minusy. W tej sekcji ocenimy produkt jako całość i zobaczymy, czy jest to najlepszy wybór:

Plusy

 • Port dla deweloperów jest bardzo schludny, a pulpit jest dość precyzyjny.
 • Duża ilość możliwości personalizacji, dzięki którym możesz nadać swojemu projektowi osobisty charakter.
 • Opcja dostępu dla wielu użytkowników jest bardzo przydatna, ponieważ twoi współpracownicy również mogą śledzić dokumentację.
 • Opcja wykonywania przykładowych wywołań API i generowania prawdziwych kodów zapewnia niewielką przewagę nad konkurencją.

Minusy

 • Zdarzają się błędy, które wymagają naprawy.
 • Uruchomienie oprogramowania zajmuje trochę czasu, ponieważ zawiera ono wiele funkcji.
 • Chociaż Readme może pochwalić się licznymi integracjami, niektóre wiodące programy nie zostały jeszcze uwzględnione.

Ostateczny werdykt

Readme to bardzo wszechstronne narzędzie. Funkcja generowania kodu w czasie rzeczywistym wraz z wywołaniami API jest bardzo przydatna. Interfejs użytkownika oprogramowania jest dość precyzyjny, a szereg oferowanych przez niego funkcji z pewnością zaskoczy Cię podczas pracy.

Komentarze zamknięte.

 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron