10 najlepszych alternatyw dla Pingdom w monitorowaniu stron

Opublikowany 29 marca 2024 w Monitoring. Tagi: .

W dziedzinie operacji cyfrowych narzędzia do monitorowania witryn i narzędzia do monitorowania dostępności stoją jako niezbędne aktywa dla projektantów stron internetowych, programistów, marketerów, właścicieli witryn internetowych i menedżerów e-commerce. Wśród wielu dostępnych opcji Pingdom, należący do SolarWinds i uruchomiony w Sztokholmie, wyłania się jako globalnie uznane oprogramowanie jako usługa do monitorowania witryn internetowych.

Pingdom

Pingdom pełni rolę czujnego strażnika witryn, aplikacji i systemów, zapewniając optymalną wydajność. Jego zestaw funkcji jest doskonale dostrojony dla wyjątkowego doświadczenia użytkownika:

 • Monitorowanie dostępności: Pobiera dane o witrynie z ponad 100 stacji monitorujących, dzięki czemu proces monitorowania staje się dokładny i kompleksowy.
 • Analiza prędkości ładowania strony: Skutecznie wykrywa i usuwa problemy z czasem ładowania witryny, które są odpowiednie i przydatne dla klientów.
 • Monitorowanie transakcji: Platforma zajmuje się zarówno prostymi, jak i skomplikowanymi transakcjami, pomagając firmom zapewnić płynne doświadczenie użytkownika dla swoich klientów internetowych.
 • Monitorowanie rzeczywistego użytkownika (RUM): Jego wnioski są niezastąpione, innymi słowy, dobre ślady pomocy w poprawie wydajności witryny.
 • Monitorowanie syntetyczne: Naśladuje działania odwiedzających, aby wykonać to samo, co osoby niepełnosprawne widzą i odczuwają w środowisku, co jest wymagane, aby reagować szybko i skutecznie.

Pingdom - zrzut ekranu

Jakie są najlepsze 10 alternatyw dla Pingdom?

Pingdom to nie tylko narzędzie; to platforma do osiągania celów witryny, uzupełniona corocznymi globalnymi raportami internetowymi. Jednak rynek oferuje kilka alternatyw z porównywalnymi lub lepszymi funkcjami.

 1. Super Monitoring
 2. UptimeRobot
 3. Site24x7
 4. Better Uptime
 5. Checkly
 6. Monitive
 7. Cronitor
 8. Dotcom-Monitor
 9. Binary Canary
 10. Appbeat

1. Super Monitoring

Super Monitoring

Super Monitoring wyłania się jako potężne narzędzie do monitorowania witryn internetowych, obsługujące zarówno użytkowników technicznych, jak i nie-technicznych. Zapewnia optymalną wydajność witryny i optymalne doświadczenia użytkownika. Z ceną począwszy od 4,91 USD miesięcznie lub 59 USD rocznie, jego zestaw funkcji obejmuje monitorowanie dostępności, testowanie ładowania całej strony, sprawdzanie treści i monitorowanie działań użytkowników. Od natychmiastowej oceny dostępności witryny w różnych lokalizacjach na całym świecie po optymalizację wydajności poprzez testowanie ładowania strony, Super Monitoring wyposaża użytkowników w przechwytywanie anomalii i śledzenie interakcji użytkownika, co jest szczególnie korzystne dla sklepów internetowych poszukujących poprawionej indeksacji.

2. UptimeRobot

UptimeRobot

Niezrównane wśród usług monitorowania dostępności witryn internetowych, UptimeRobot, jest tu podkreślany, ponieważ zapewnia podstawowe funkcje, takie jak monitorowanie dostępności, SSL i słowa kluczowe. Ponadto oferuje integrację z funkcjami takimi jak sprawdzanie wielu lokalizacji, okna konserwacji oraz dostosowane żądania HTTP. Agent serwera łączy się z jego monitorowaniem dostępności, które obejmuje globalne punkty serwera oraz jednocześnie monitorowanie SSL, gdy certyfikaty wymagają aktualizacji. Poprzez rozpoznawanie określonych słów kluczowych i weryfikację pingowania urządzeń, UptimeRobot ułatwia monitorowanie wydajności serwera na wielu poziomach. Rozpoczynając od 7 USD za miesiąc za plan Pro, UptimeRobot zapewnia niezawodność i bezpieczeństwo dla firm jako rozwiązanie kosztowo-efektywne.

3. Site24x7

Site24x7

Site24x7 okazuje się być jednokomorowym, opartym na chmurze narzędziem, które jest specjalnie zaprojektowane do monitorowania witryn internetowych i serwerów, pozwalając firmom dowolnej wielkości wybrać odpowiedni pakiet. Przeznaczanie wszystkich aspektów internetu, w tym witryn, serwerów, chmur, sieci, aplikacji i interakcji użytkowników w czasie rzeczywistym, pomoże uzyskać wystarczającą kontrolę. Wśród ich głównych ofert jest monitorowanie witryn za pomocą ponad 130 punktów pomiarowych na całym świecie, monitorowanie serwerów z analizą przyczyn korzeniowych, monitorowanie chmur dla pełnej widoczności zasobów oraz monitorowanie rzeczywistego użytkownika dla testowania funkcjonalności. Początkowy plan monitorowania witryny Site24x7, w cenie 9 USD miesięcznie, oferowany jest jako ulepszalny, aby zdywersyfikować rozwiązania i zaspokoić zróżnicowane potrzeby operacyjne organizacji, zapewniając jednocześnie, że ich działania będą przebiegać płynnie i odniosą sukces na światowym rynku.

4. Better Uptime

BetterUptime

Śledzenie błędów, zarządzanie incydentami i solidna komunikacja statusu – wszystkie te usługi oferuje Better Uptime (znane również jako Better Stack Uptime). To kompleksowe rozwiązanie monitorowania witryn prowadzone przez Better Stack wspiera przedsiębiorstwa. Produkt ten oferuje globalne monitorowanie dostępności wraz z kompleksowym systemem zarządzania incydentami z eskalacją czasową, harmonogramem dyżurów w celu terminowego przekazywania alertów oraz spersonalizowanymi stronami statusu. Cena podstawowego planu wynosi 25 USD miesięcznie, co pozwala Better Uptime stworzyć produkty dostępne dla każdego klienta, zapewniając naszej witrynie niezawodność i narzędzia komunikacji z lekkim dotykiem.

5. Checkly

Checkly

Checkly prezentuje nowoczesną platformę monitorowania i testowania, dedykowaną dla programistów i zespołów DevOps. Jego funkcje obejmują aktywne monitorowanie witryn internetowych i interfejsów API, umożliwiając użytkownikom utrzymanie optymalnej wydajności. Dzięki monitorowaniu jako kod, usprawnia przepływy pracy deweloperskiej, a bezproblemowa integracja z narzędziami deweloperskimi zwiększa efektywność. Począwszy od 80 USD miesięcznie, Checkly zapewnia programowalne, szybkie i niezawodne rozwiązanie do zapewnienia niezawodności witryny i interfejsu API.

6. Monitive

Monitive

Monitive to oprogramowanie jako usługa, które w sposób nieprzerwany przeprowadza ocenę zagrożeń i podatności, zapewniając nieustanne monitorowanie witryn internetowych i usług online na całym świecie oraz informując użytkowników o wszelkich zakłóceniach w usługach. Jest to zadowolenie klientów, którzy doceniają jego powszechne monitorowanie dostępności z każdego miejsca na świecie, monitorowanie wygaśnięcia domeny, monitorowanie certyfikatów SSL i zaawansowane powiadomienia, a także szczegółowe, bogate w informacje raporty tygodniowe i miesięczne. Za jedyne 7 USD za miesiąc za plan Pro, jest to tanie rozwiązanie do monitorowania witryn internetowych, dzięki czemu efektywność biznesu i jego wizerunek pozostaną nietknięte.

7. Cronitor

Cronitor

Cronitor oferuje wydajne narzędzie monitorujące, dostosowane do programistów, którzy zajmują się wieloma zadaniami. Dzięki monitorowaniu od końca do końca dla zadań w tle, witryn internetowych i interfejsów API zapewnia wszechstronną kontrolę. Główne funkcje obejmują monitorowanie dostępności z globalnych lokalizacji, szczegółowe monitorowanie zadań cron, wszechstronne monitorowanie pulsu oraz solidne zdolności do alertowania. Począwszy od 7 USD miesięcznie za plan Deweloper, Cronitor zapewnia dostępne rozwiązanie do utrzymania niezawodności i wydajności systemu.

8. Dotcom-Monitor

Dotcom-Monitor

Dotcom-Monitor to aplikacja chmurowa, która nie tylko daje możliwość zwiększenia efektywności cech twoich witryn internetowych, usług i części IT w zakresie szybkości, stabilności i niezawodności. Firma pracuje nad takimi działaniami jak projektowanie dobrze strukturyzowanej witryny do obserwacji i ustalanie linii serwerów z analizą przyczyn korzeniowych, zarządzanie wydajnością aplikacji oraz systemy indeksowania o wysokich specyfikacjach do testowania obciążenia. Dotcom-Monitor to narzędzie online, za które płacimy 1,99 USD miesięcznie, aby automatycznie monitorować niezawodność i optymalizację systemu.

9. Binary Canary

Binary Canary

Binary Canary to usługa monitorowania dostępności online, która pozwala monitorować blogi, e-maile, serwery i routery w bezpieczny sposób, pozostając spokojnym i opanowanym. Funkcje monitorowania zdarzeń obejmują CloudGrid i monitorowanie Amazon AWS EC2, monitorowanie wygaśnięcia domen skoncentrowane na bezpieczeństwie, różne powiadomienia alertowe za pomocą SMS, telefonu i e-maila oraz ostateczne podejście do wysyłania alertów tylko wtedy, gdy faktycznie coś poszło źle. Najtańsza wersja aplikacji w cenie 2 USD za każdy miesiąc rozliczeniowy nosi nazwę planu Personal. Binary Canary zapewnia, że cena jest niezawodna i przystępna. Jest to osiągane poprzez kontrolę produkcji (zapewnienie, że firma świadcząca usługę monitoruje obecność klienta online).

10. AppBeat

AbbBeat

AppBeat, założony przez Vladimira Djurića w lutym 2016 roku, oferuje nowoczesne rozwiązanie do monitorowania witryn internetowych i usług online. Jego funkcje obejmują globalne monitorowanie dostępności, monitorowanie wygaśnięcia certyfikatu SSL i domeny w celu zwiększenia bezpieczeństwa, wszechstronne możliwości alertowania za pomocą e-maila, SMS-a i Slacka, monitorowanie redundancji w celu skutecznego powiadamiania oraz monitorowanie pulsu dla środowisk ograniczonych. Począwszy od 50 EUR miesięcznie za plan Basic, AppBeat zapewnia kompleksowe rozwiązania monitorowania w celu utrzymania obecności online i bezpieczeństwa.

Jeszcze więcej alternatyw dla Pingdom: The Updated List of ~200 Website Monitoring Services

Podsumowanie

Pingdom dostarcza kompleksowy zestaw funkcji do monitorowania witryn internetowych. Niemniej jednak na rynku jest wiele innych alternatyw, które nie tylko mają bardzo podobne funkcje, ale także różnią się ceną, co pozwala firmom dowolnej wielkości na wybór odpowiednich opcji w zależności od ich wymagań i budżetu.


O Autorze

Anna Malik

Anna Malik – cyfrowy nomada, pasjonatka wszystkiego, co on-line i w chmurze, maniaczka produktywności. Podróżuje po całym świecie recenzując dla naszego bloga aplikacje webowe i inne zasoby dla ludzi Internetu.

Dodaj odpowiedź:


 • Obserwuj nas

 • Przeglądaj Kategorie • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
 • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
  Super Monitoring
  lub dowiedz się więcej
  o monitorowaniu stron