Łatwo wyszukuj snippety dzięki SearchCode

Opublikowany 21 listopada 2016 w Web Development. Tagi: , .

Programiści i hakerzy często potrzebują działających fragmentów kodu, by móc wykonywać szybciej i lepiej swoją pracę lub testować swoje programy. GitHub, Bitbucket, Google Code, Sourceforge itp. to kilka przykładowych popularnych stron internetowych, które pozwalają użytkownikom tworzyć i indeksować duże bazy użytecznych fragmentów kodu. Inżynierowie oprogramowania stale monitorują te strony w poszukiwaniu przykładowych kodów lub projektów, które mogą wydatnie pomóc im w lepszej analizie i zrozumieniu problemów programistycznych.

Ale zidentyfikowanie konkretnego portalu, gdzie znajduje się poszukiwany przez Ciebie snippet, może być trudne. Na przykład, jeśli programista chce zapoznać się z kodem działającej komputerowej gry karcianej (powiedzmy, że pasjansa), to jak może on wyszukać go bezpośrednio, bez przełączania z jednej wyszukiwarki kodu do drugiej i wczytywania różnych próbek kodu? Odpowiedź jest prosta – poprzez SearchCode!

searchcode-1

SearchCode – wyszukiwarka kodów źródłowych

SearchCode jest zindeksowanym i gotowym do przeszukiwania repozytorium kodów źródłowych, które pozwoli Ci wyszukać działające fragmenty kodu, przykłady funkcji, API i bibliotek w ponad 90 językach programowania w więcej niż dziesięciu zbiorach jednocześnie. Wyszukuje kod z wielu różnych repozytoriów, takich jak: GitHub, Bitbucket, Google Code i innych, a następnie wyświetla wyniki z podświetlonymi odpowiednimi liniami. Wszystko, co musisz zrobić, to przygotować odpowiednie zapytanie z dokładnymi liniami kodu (LOC – lines of code), których potrzebujesz, a narzędzie już zrobi za Ciebie całą resztę. W ten sposób, nie tylko doświadczysz mocy różnych repozytoriów kodu w jednym miejscu, ale również zaoszczędzisz czas, ponieważ szukane linie kodu znajdziesz podświetlone na swoim ekranie. Fajnie, co?

Największe wyzwanie stojące przed robotami internetowymi w czasie wyszukiwania przykładów kodu to z pewnością znaki specjalne. Większość „indekserów” nie indeksuje znaków specjalnych. Co więcej, może im to zabrać bardzo dużo czasu. SearchCode rozwiązuje oba te problemy, pozwalając Ci szukać kodu poprzez funkcję/nazwę metody, nazwę stałych/zmiennych, operacji, luk bezpieczeństwa, użytkowania, a także poprzez znaki specjalne i to znacznie szybciej niż inne wyszukiwarki kodu źródłowego.

Kilka najbardziej zauważalnych funkcjonalności SearchCode to:

 • wykorzystanie Sphinx do przeprowadzania wyszukiwań kodu,
 • większość informacji prezentowana w taki sposób, że nie ma konieczności w nie klikać, ale zawsze można, w razie potrzeby,
 • wyszukiwania mogą być filtrowane względem określonego źródła lub konkretnego języka programowania przy użyciu różnych opcji rozszerzonych,
 • narzędzia jest na licencji open source, więc jest całkowicie darmowe.

Jak działa to narzędzie?

Aby rozpocząć korzystanie z SearchCode wejdź na stronę główną narzędzia, a zobaczysz pole wyszukiwania na środku ekranu. Jeśli znasz dokładny LOC, który chcesz wyszukiwać, wpisz go w tym polu i naciśnij „Szukaj” („Search”). Ewentualnie możesz również wpisać nazwę funkcji/metody (np. Palindrome) i dopiero wtedy wcisnąć „Szukaj”.

Na następnym ekranie zostaną wyświetlone wszystkie wyniki dla szukanego LOC lub szukanej metody, z podświetlonymi konkretnymi wyrażeniami z zapytania. Wyniki będą obejmować programy napisane w różnych językach (takich jak C ++, Prolog, Haskell, D, C, Java, Python itp.) oraz z różnych repozytoriów. Można filtrować wyniki wyszukiwania według repozytorium źródłowego, jak również według języka programowania, poprzez opcje wyboru, znajdujące się w panelu po lewej stronie ekranu. Gdy wybierzesz już żądane filtry, naciśnij zielony przycisk z napisem „Zastosuj” („Apply”), a wyniki zostaną zawężone do interesujących Cię pozycji. Z wyników można wybrać najbardziej pasujący do Twoich potrzeb fragment kodu i następnie zastosować go do własnych celów.

searchcode1

Można również wypróbować SearchCode poprzez przykładowe filtry, które możesz znaleźć przewijając stronę główną trochę w dół. Kliknij na wybranym filtrze, by natychmiast uzyskać dostęp do jego wyników. Jeśli chcesz, to użyj API SearchCode bezpośrednio w swojej aplikacji do automatyzacji wyszukiwania kodu. Ponadto narzędzie oferuje funkcje premium poprzez „SearchCode server” w płatnej subskrypcji. Będziesz miał tu możliwość pobrania narzędzia i zainstalowania go na własnym serwerze, dzięki czemu możesz mieć potężną wyszukiwarkę kodu w swojej własnej chmurze.

Oferta darmowa kontra płatna subskrypcja

SearchCode może być używany na trzy różne sposoby:

 • Community Edition – całkowicie darmowy, ale nie możesz zmienić wyglądu wyników oraz nie otrzymasz żadnego wsparcia i pomocy,
 • Full Version without Support – 99 dolarów za pełne wydanie ze wszystkimi bajerami, ale dalej bez wsparcia,
 • Server Edition – 699 dolarów za wersję premium z dwuletnim wsparciem, darmowe aktualizacje w czasie trwania umowy oraz możliwość zamawiania własnych funkcji.
 • Znajdź działające snippety, przykłady, funkcje i API za pomocą jednego kliknięcia, wypróbuj searchcode.com/ via @MonitoringStron

  Tweetnij to

Ogólne wrażenia

SearchCode okazuje się być potężnym narzędziem dla programistów, jak i dla hakerów. Oferuje on gotowe fragmenty kodu, działające przykłady, projekty, cały wysiłek włożony przez setki ludzi w jednym miejscu oraz może pomóc w szybkim zrozumieniu stojących przed Tobą problemów, byś mógł z jego wsparciem sięgnąć gwiazd. Gdyby się głębiej zastanowić, to narzędzie nie posiada żadnych zasadniczych wad. To znaczy w sytuacji, gdy używasz jej bezpłatnego wydania. Płatne wersje oferują wszak rozszerzoną funkcjonalność i wsparcie, ale czy są warte swojej ceny, kiedy masz nieograniczony dostęp do takich repozytoriów jak GitHub, Bitbucket i wielu podobnych? Osoby pracujące nad projektami, gdzie liczy się każda sekunda zwłoki, na pewno powiedzą „TAK”, a wszyscy inni prawdopodobnie stwierdzą, że jednak nie.

Dodaj odpowiedź:

 • Przeglądaj Kategorie


 • Super Monitoring

  Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


  Wypróbuj bezpłatnie

  lub dowiedz się więcej
Przeczytaj poprzedni wpis:
Przeanalizuj szczegółowo czcionki za pomocą Identifont

Integralną częścią pracy każdego projektanta jest wybór właściwych fontów do swoich projektów. Ich krój jest ważny nie tylko dla samego...

Zamknij
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki. zamknij