Na jakie obciążenie gotowa jest Twoja strona? Dowiedz się dzięki Load Impact

Opublikowany 28 kwietnia 2017 w Testowanie. Tagi: , , , .

W czasie tworzenia strony internetowej, podstawowe kroki polegają na zaprojektowaniu koncepcji, interfejsu i wykupieniu przestrzeni na serwerze. Do tego przyda się oczywiście posiadanie podstawowej znajomości HTML i innych języków przydatnych do tworzenia stron. Jednak to nie wszystko. Przed jej uruchomieniem należy sprawdzić jeszcze wiele innych ważnych aspektów, takich jak sprawdzenie jej wydajności i tego, jak wygląda w różnych przeglądarkach. Jeśli Twoja witryna ma wszystko, co powinna posiadać solidna strona, ale kompletnie nie radzi sobie pod bardzo dużym obciążeniem, takim jak na przykład tysiąc kliknięć na sekundę, możesz znaleźć się w sporych tarapatach. Jak zapewne zauważyłeś po sobie, ludzie nie lubią czekać na załadowanie się stron. Jeśli znajdą inną witrynę, oferującą te same, szukane przez nich informacje, a otwarcie Twojej będzie zajmowało zbyt dużo czasu, przestaną ją w końcu odwiedzać.

Load Impact

Jeśli nie chcesz, by w Twoim przypadku ziścił się ten pesymistyczny scenariusz, sprawdź, jakie maksymalne obciążenia Twoja witryna może naraz udźwignąć. Skorzystaj z Load Impact.

LoadImpact – testowanie ładowania oraz wydajności gdzie i kiedy tylko chcesz

Load Impact to usługa online przeznaczona do testowania wydajności, która pozwala sprawdzić stronę internetową, aplikację internetową, aplikację mobilną lub interfejs API będące w sieci. Jest to usługa na żądanie, w której możesz rozpocząć testowanie natychmiast, bez wykupowania żadnych licencji, ponoszenia jakichkolwiek opłat lub instalowania dedykowanego oprogramowania. Sprawia, że współczynnik odrzuceń Twojej witryny nie zacznie wzrastać, Twoja pozycja w wyszukiwarkach nie ulegnie degradacji, a współczynniki konwersji nie zmniejszą się. To wszystko dzięki informacji na temat szybkości ładowania się Twojej strony, dzięki czemu będziesz mógł podjąć odpowiednie działania optymalizacyjne, gdy wczytywanie zanadto się wydłuży.

Jedną z najbardziej atrakcyjnych funkcjonalności tej usługi jest to, że jest w 100% oparta na chmurze. Oznacza to, że nie musisz pobierać, instalować ani konfigurować niczego. Działa na serwerach w chmurze w Internecie, dzięki czemu zawsze masz dostęp do Twoich scenariuszy testów i ich wyników. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu.

Oto przegląd wartych uwagi funkcjonalności narzędzia:

  • Symulowany ruch dopasowany do scenariuszy w czasie rzeczywistym, brak ukrytego buforowania lub korzystnego zachowania.
  • Obciążenie generowane z 10 różnych lokalizacji jednocześnie, a na żądanie można dodać kolejne lokacje.
  • Manualne oraz automatyczne opcje skryptowe z obsługą wielu języków.
  • Możliwość nagrania sesji HTTP za pomocą rejestratora proxy Load Impact lub rozszerzenia Chrome.
  • Raportowanie problemów z wydajnością w ciągu dosłownie kilku minut od ich wystąpienia.
  • Monitorowanie backendu możliwe także w trakcie testowania agentami serwera New Relic i/lub Load Impact.
  • Możliwość gromadzenia danych, takich jak: użycie procesora i pamięci, wejście/wyjście dysku i sieci oraz APDEX.
  • Wsparcie dla harmonogramów i automatyzacja testów.
  • Możliwość przesyłania plików CSV zawierających potrzebne dane, jak: dane logowania, identyfikatory produktów, adresy URL itp. oraz powiązanie ich z konkretnym skryptem.
  • Wykresy graficzne przedstawiające trendy wydajności na przestrzeni czasu.
  • Naprawdę duża skala testów, nawet do 1,2 miliona użytkowników jednocześnie.
  • Wsparcie dla dowolnych aplikacji lub usług opartych na HTTP (np. aplikacje Flash, AJAX, SOAP/XML itp.).
  • Możliwość dodawania dodatkowych adresów IP.

Dzięki ponad 1.400.000 testów zakończonych powodzeniem, Load Impact jest najbardziej popularną usługą testowania obciążenia za pośrednictwem Internetu.

Load Impact - zrzut ekranu 1

Jak to działa?

Aby wypróbować Load Impact, wejdź na stronę główną narzędzia i wpisz adres URL swojej witryny w odpowiednim polu. Następnie kliknij „Uruchom darmowy test” („Run free test”). Po kilku sekundach zostanie wyświetlona strona, na której możesz zobaczyć aktualizowane w czasie rzeczywistym wyniki na różnych wykresach. Wyniki będą wyświetlane dla 25 symulowanych użytkowników z całego świata, a test będzie działał przez około 5 minut. Te wartości testu są dostępne bez rejestracji. Żeby symulować więcej użytkowników i przeprowadzać test przez dłuższy czas, musisz się zarejestrować.

Nie ma za wiele do zrobienia, gdy testy są uruchomione, więc po prostu czekaliśmy. W połowie testu pojawiło się okienko pop-up zachęcające nas do sprawdzenia zakładki URL i szukania błędów lub nieoczekiwanych zachowań. Podano również informację, że jeśli znajdziemy jakieś błędy, powinniśmy zarejestrować się i ponownie przeprowadzić testy, tym razem z większą liczbą użytkowników, powiedzmy 100 i w miarę możliwości skorzystać z rozszerzenia Chrome dla Load Impact. Ponieważ było dla nas od razu jasne, że powyższe informacje miały charakter czysto marketingowy, zamknęliśmy okienko pop-up i pozwoliliśmy na ukończenie testów.

Po zakończeniu, oprócz opisu scenariusza testowego, zobaczyliśmy lokalizacje, z których „korzystali” z naszej strony symulowani użytkownicy, graficzną reprezentację porównującą czas ładowania dla każdego dodanego użytkownika oraz panel wyników zawierający cztery karty z kilkoma podsekcjami:

  • Wartości – przepustowość, żądania na sekundę, skumulowany czas ładowania, czas ładowania różnych typów zawartości i aktywne połączenia TCP (by zobaczyć więcej szczegółów, trzeba koniecznie zarejestrować bezpłatne konto).
  • Adresy URL – lista wszystkich adresów URL Twoich testowanych stron internetowych, ich statusy odpowiedzi, jak wiele czasu w sekundach zajęło wczytanie każdej z nich itp.
  • Strony – przetestowane strony z Twojej witryny.
  • Logi.

Dodatkowo, po prawej stronie znajdują się 4 opcje, które mają nam pomóc w realizacji różnych zadań:

  • baza wiedzy (centrum pomocy),
  • Load Script API (moduły Lua),
  • status systemu,
  • sekcja pytań.

Jako, że dokładnie wiedzieliśmy, jak działa to narzędzie, zdecydowaliśmy się w nim nie rejestrować. Jednak, jak się później dowiedzieliśmy, rejestracja nie wymaga żadnych danych karty kredytowej, jest łatwa i oferuje możliwość testowania obciążenia witryny z wykorzystaniem 100 wirtualnych użytkowników, 2500 żądań na sekundę i pozwala wykonać 5 takich testów miesięcznie. Całkiem nieźle.

Load Impact - zrzut ekranu 2

Ocena Load Impact

Zalety narzędzia:

  • doskonała platforma do testowania obciążeniem dowolnej strony internetowej,
  • oparta na chmurze, symulowani użytkownicy z lokalizacji rozrzuconych po całym świecie,
  • możliwość integracji z wieloma narzędziami,
  • możliwość testowania stron internetowych, aplikacji webowych i mobilnych oraz interfejsów API.

Wady narzędzia:

  • wymaga trochę nauki stosowanego w nim żargonu,
  • dość wysokie ceny, jeśli komuś nie wystarczą darmowe testy.
  • Jak wielkie obciążenia zniesie Twoja strona internetowa? Dowiedz się dzięki @loadimpact loadimpact.com/ via @MonitoringStron

    Tweetnij to

Podsumowanie

Podsumowując, Load Impact okazuje się być naprawdę dobrą platformą testowania wydajności, ale niestety nie dla początkujących użytkowników. Jest wielu ludzi posiadających własne blogi lub osobiste strony internetowe i nie wszyscy z nich rozumieją terminy oraz szczegóły techniczne tych testów. Dla nich to narzędzie mogłoby być zwykłą stratą czasu. Ale dla tych, którzy zdają sobie sprawę z jego wartości, może okazać się wszystkim, czego potrzebują w tym temacie.

Komentarze zamknięte.

  • Obserwuj nas

  • Przeglądaj Kategorie



  • Super Monitoring

    Superbohaterski monitoring dostępności i prawidłowego funkcjonowania serwisów i aplikacji internetowych.


    Wypróbuj bezpłatnie

    lub dowiedz się więcej o monitorowaniu stron
  • Superbohaterski monitoring dostępności i funkcjonowania serwisów internetowych.
    Super Monitoring
    lub dowiedz się więcej
    o monitorowaniu stron